Światowy Dzień Rzucania Palenia
Dodane przez admin dnia 22. listopad 2013 06:03:05

     Corocznie w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Po raz kolejny nasza szkoła zaangażowała się w działania antynikotynowe. W tym dniu zorganizowana została akcja pod hasłem „Jabłko zamiast papierosa”.


Treść rozszerzona

     Corocznie w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Po raz kolejny nasza szkoła zaangażowała się w działania antynikotynowe. W tym dniu zorganizowana została akcja pod hasłem „Jabłko zamiast papierosa”. Uczennice kl. II Tfo rozdawały jabłuszka i ulotki antynikotynowe, oraz zachęcały do powstrzymania się od palenia papierosów, chociaż przez jeden dzień. Uczniowie wysłuchali również audycję radiową, w której przedstawiono zagrożenia wynikające z palenia papierosów, mechanizm działania uzależnienia i dobre powody, by rzucić palenie.

     Głównym celem tego przedsięwzięcia było uświadomienie społeczności szkolnej, iż palenie papierosów jest jednym z najbardziej niebezpiecznych uzależnień, które zagraża zdrowiu i życiu człowieka. Akcja ta miała również na celu propagowanie zdrowego trybu życia, walkę z nałogiem i kreowanie mody na niepalenie.

<<FOTOGALERIA>>