07 Grudzień 2024
Nasze kierunki w roku szkolnym 2021/22

Powiększ zdjęcie


Nawigacja
Strona główna

O zespole szkół

Patron szkoły
Deklaracja dostępności

ZSUiS - opisy zawodów

REKRUTACJA

Programy szkolne

Szkolne informacje

KURSY CKZ

Plan rozwoju ZSUiS

Z życia szkoły

OFERTA PRAKTYK

Informacje dla rodziców

PLAN LEKCJI

Wykaz podręczników na rok szkolny 2021/2022

Egzamin maturalny i zawodowy 2021

ZDALNE NAUCZANIE

Sukcesy uczniów

Zastępstwa

RODO


Do pobrania

Biblioteka

Pedagog

Kontakt

Galeria zdjęć

Szukaj

Inne strony

Wiadomości archiwalne

Dla nauczycieli

Informacje dla absolwentów
Pogoda
V Rajd Niepodległości Liwocz 2013
Aktualności

     Pieszy Rajd Niepodległości odbywa się corocznie jako impreza towarzysząca obchodom Narodowego Święta Niepodległości. Podobnie, jak w latach poprzednich zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Jaśle i II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle.

     12 listopada 2013 r. nasi uczniowie wraz z opiekunem Robertem Grabolusem niezawodnie stawili się na starcie rajdu, aby wraz z uczestnikami z innych jasielskich szkół średnich podjechać pod górę Liwocz i rozpocząć wspólne wędrowanie. Pokonanie najwyższego wzniesienia Pogórza Ciężkowickiego dostarczyło im wielu wrażeń. Sprzyjająca aura doskonale wpływała na humory piechurów.

     Przewodnikiem wyprawy był kustosz Muzeum Regionalnego w Jaśle Mariusz Świątek. Czuwał nad merytoryczną częścią rajdu, a w miejscu docelowym wędrówki wygłosił prelekcję na temat udziału mieszkańców regionu jasielskiego w Powstaniu Styczniowym. Suche fakty historyczne prelegent ubarwił, wplatając informacje i anegdoty, które dotychczas nigdy nie ukazały się w żadnym opracowaniu historycznym. Opowiadał, w jaki sposób mieszkańcy organizowali środki finansowe, szyli mundury, czy też inaczej wspomagali powstańców. Była to ciekawa lekcja na temat historii regionu, a zakończyło ją złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową na górze Liwocz.

     Rajd – to nie tylko „uczta dla ducha”, ale również „pokrzepienie dla ciała”, dlatego wspólną wędrówkę zakończono ogniskiem. Każdy mógł upiec sobie kiełbaski i poczuć się jak prawdziwy piechur. Jak ten, który szedł walcząc o wolność i niepodległość kraju, a wszystko po to, abyśmy mogli żyć we własnym kraju. Nie wolno nam zatem zapomnieć o naszych przodkach, którzy przelewali krew za wolność ojczyzny.

e-dziennik UONET+
BIP i ePUAP
progeCAD
progeCAD.pl banner
Losowa fotografia